Субота, 18 Травня

Світла пам’ять Георгію Георгійовичу Динису

28 лютого 2021 року після тяжкої хвороби пішов з життя Георгій Георгійович Динис, член Правління і голова Закарпатського обласного представництва Української асоціації міжнародного права, завідувач кафедри міжнародного права Ужгородського національного університету, кандидат юридичних наук, доцент.
Усе життя Георгія Георгійовича було пов’язаним із міжнародним  правом. Закінчивши з відзнакою Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка (спеціальність: юрист-міжнародник та перекладач–референт з англійської мови), працював на Близькому Сході та у Африці, в наукових інститутах Академії наук України. У 1988 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата юридичних наук (міжнародне право) на тему: «Міжнародно-правова основа прикордонних відносин СРСР з європейськими державами-членами РЕВ» (науковий керівник: проф. В.Г. Буткевич).
Вибір такої теми дослідження був не випадковим: професор Динис завжди був щирим патріотом свого рідного Закарпаття та кожною своєю дією намагався сприяти його процвітанню. Наукові знахідки професора склали правову основу нової форми транскордонного співробітництва українських регіонів зі своїми сусідами – створення єврорегіонів.
У 1996 – 1998 рр. працював в якості юридичного експерта Робочої групи Ради Європи з питань підготовки Європейських Конвенцій захисту гірських регіонів та сільськогосподарських районів. Згодом Комітетом Міністрів Ради Європи був обраний Радником Ради Європи в Комітеті Радників Центральної та Східної Європи з питань транскордонного співробітництва (1998 – 2001 рр.).
Проводив наукові дослідження та читав лекції в університетах Джорджія, Орегон, в юридичній школі Еморі (Атланта), США (1994–1996 рр.). Непересічною подією стала лекція у формі наукової доповіді «Трансформації та синкретизм сучасного міжнародного права», прочитана у Карловому університеті Праги членам Чеської Асоціації міжнародного права
та кафедрі міжнародного права Карлового університету 27 листопада 2019 року на запрошення Павла Штурма, голови Комісії міжнародного права ООН.
Професора Диниса сміливо можна назвати одним з фундаторів закарпатської школи міжнародного права за часів незалежної України. Саме завдяки його наполегливій праці в Ужгородському національному університеті було сформовано потужну кафедру міжнародного права, відому не тільки в Україні, але й за її межами. І зараз дуже хочеться вірити, що його справа буде гідно продовжена його колегами і учнями, які продовжать важливий шлях свого вчителя і будуть нести пам’ять про нього.
Українська асоціація міжнародного права висловлює свої глибокі співчуття рідним та близьким, колегам Георгія Георгійовича Диниса.